TIKALI KÜVET

TIKALI KÜVET
TIKALI KÜVET

Tıkalı küvet

        Emir yapı tesisat olarak tıkalı küvet açımı konusunda tecrübelerimizi ve deneyimlerimizi yıllardır müşterilerimizle özenle paylaşmaktayız. Tıkalı banyo gideri denince firma olarak aklımıza birçok seçenek gelmektedir. Çünkü banyolarda yer alan süzgeçleri, küvet giderlerini ve duş giderlerinin tamamının bu kapsam içine dahil olduğunu hesaba katmak gerek. Oluşan bu durum arıza olarak suyu çekmeyen gider şeklinde banyolarda karşımıza çıkmaktadır. Tek neden bu olmamakla birlikte birbirinden farklı birçok sebep olduğu gibi buna bağlı gelişen gider tıkanmaları da bu seçenekler arasında yer alır.

 

Bu bir alt başlık gibi karşımıza çıksa da suyun gitmediği banyo giderini tek bir ana başlık olarak bile ele alabiliriz aslında. Çünkü bu durum için birçok sebep belirteceğimiz gibi sonuçları da bazen sizin için kabus olabilme ihtimalini de göz önünde bulundurmak gerekir. Kısaca değinecek olursak Tıkanmış yer süzgeci ya da başka bir gider için ilk neden olarak belirlediğimiz durum, banyolarda en yaygın kullanılan sabun şeklinde öne çıkmaktadır. Sabunun temel maddesi, bildiğiniz gibi gliserin yani yağdan oluşuyor. Banyolarda da kullanım konusunda olmazsa olmazı olduğu için, banyo giderlerinin tıpkı mutfaktaki gibi yağlı atıklara mahsur kaldığını unutmamalıyız. Ve gliserin maddesi katı bir yağ olduğu için mutfaktakinin aksine durum oluşturuyor ve sonuçta çok daha fazla boruları tıkayıcı etkiye neden oluyor.

 

Tıkalı küvet açımı sırasında dikkat etmemiz gereken diğer nedenleri sırayla inceleyecek olursak; saç telleri bilinen ikinci yaygın etmendir. Banyomuzda kullanım esnasında süzgeç ya da filtreleme tarzı bir kapak yoksa küvet tıkanıklığı oluştuğunda kaçınılmaz son olarak karşımıza çıkabilir.

 

Tıkanan banyo gideri nedenlerinden birisi de tesisatın düzgün eğimle ve doğru döşenmemiş olması gösterilebilir. Aslında en etkili sorun budur. Çünkü geri dönüşü ve tadilatı ilerleyen dönemlerde zor olur. Üstelik de bu durum mülk sahibi için bazen ciddi mali külfet oluşturma anlamına gelebilir.

 

Tıkalı küvet açımı için bilinen geleneksel yöntemlerin aksine, gelişen teknoloji ile birlikte sorun tespitini kolaylaştıran cihazlar tasarlanmıştır. Emir yapı tesisat olarak Tıkanıklık açma servisi hizmeti için bizi çağırdığınız takdirde, kaçak tespit ve tıkanıklık tespit aşamasında, kameralı cihazlar ile banyo tıkanıklığının giderilmesi işlemine başlanacaktır. Buradaki hedef yerler öncelikle pimaştır. Termal Kamera görüntüsünden net olarak gözlemlenebilen boru tıkanıklığı oluşan yerlerde bulanık bir şekilde gözükecektir. Sorunlu bölge tespit edildikten sonra tıkanıklık açıcı cihazlar kullanılarak tıkanıklığın giderilmesi şeklinde sonuçlanır. Tesisat borularının kırılıp dökülmeden ve  zarar görmeden gerçekleştirilen bu işleminde, lavabo tıkanıklığı sorunu giderilene kadar aynı işlem tekrarlanarak devam eder. Tüm bu işlemleri bahsettiğimiz gibi sizlere sunuyoruz. Hemen bizimle iletişime geçerek hizmetlerimizden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Content Protection by DMCA.com